בית צרכנות האם מיזוג אוויר בטכנולוגיית VRF חסכוני

האם מיזוג אוויר בטכנולוגיית VRF חסכוני

 

טכנולוגיית VRF כבר הפכה להיות מוכרת בכל קצוות הארץ ובעולם היא כבר מזמן הפכה להיות הטכנולוגיה העיקרית למערכות מיזוג אוויר. מה הופך את מערכת VRF לכל כך טובה ? יש לה מספר יתרונות חשובים מאוד אך היתרון החשוב ביותר הוא החיסכון שלה. האם היא באמת כזו?

 

 

 

מה זה מערכת VRF וכיצד היא פועלת?

למעשה, מערכת VRF היא טכנולוגיה חדשה יחסית שתפסה תאוצה בעולם בשנים האחרונות, וגם בישראל היא כבר משתלטת על נתח שוק גדול מאוד ממערכות מיזוג האוויר. מערכת זו למעשה מבוססת על טכנולוגיית האינוורטר, טכנולוגיה שבה המדחס של מערכת מיזוג האוויר, החלק העיקרי שבו שיוצר את צריכת החשמל הגדולה. עובד בהתאם לדרישת המאיידים ובאופן שבו הוא יכול לשנות את תדר המנוע שלו. אם זה נשמע לכם מסובך נאמר זאת בפשטות, מדובר על מדחס שפועל באופן קבוע בלי צניחות וקפיצות בפעולה שלו.

חיסכון משמעותי בצריכת החשמל

עצם העובדה שהמדחס פועל באופן קבוע ולא עולה ויורד באופן קיצוני, חוסך עד 50 אחוזים מצריכת החשמל. למעשה, אפשר להפעיל את מערכת מיזוג האוויר המשוכללת הזו הרבה יותר זמן ממערכות מיזוג אוויר אחרות, וכך למעשה ליהנות משתי העולמות: גם מיזוג אוויר קבוע וגם הוצאות נמוכות. המדחס פועל באופן קבוע אך יציב יותר וזה ממש כמו ההבדל בין לנסוע באותה המהירות לבין לנסוע מהר ואז לעזוב את דוושת הגז עד להאצה הבאה. צריכת החשמל יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה אפילו למגזר הפרטי וככל שמיזוג האוויר נצרך במקום גדול יותר, כך החיסכון גם גדול יותר.

אווירה נעימה יותר עם מערכות VRF

מעבר לחיסכון של מערכת VRF בצריכת החשמל היא גם יוצרת אווירה הרבה יותר נעימה. בגלל שהמערכת פועלת באופן רציף, אין קפיצות ועליות בטמפרטורה. כך נוצר מצב שכל החלל באותו הטמפרטורה, אפילו אם מדובר על מקום יחסית גבוה או מקום ענק כמו נמל תעופה או קניון, וכולם נהנים מאווירה נעימה ואחידה יותר. כולנו מכירים את צניחות או קפיצות הטמפרטורה במעבר במקומות מסוימים אפילו שהם קטנים, כמו למשל בבית, אך עם מזגן VRF זה לא קורה.

חיסכון גם ברעשים

יתרון נוסף וחשוב של מערכת VRF היא כמובן השקט שבפעולת המזגן. בגלל שהמדחס לא עולה ויורד בתדירותו באופן קיצוני, אנו מקבלים מערכת מיזוג שקטה יותר, כך שהחיסכון אינו רק בכיס אלא גם בכאבי ראש ובהפרעות לשינה. המזגן יכול לפעול בהיקף גדול מאוד ואפילו אם ממוקמים כמה יחידות הנעה גדולות באותו אזור כדי לקרר מקום גדול במיוחד, ההפעלה של המזגן תהיה שקטה מאוד ולעתים אף לא מורגשת. החיסכון הכספי אמנם חשוב אך זהו אחד היתרונות הגדולים שחוסכים לנו את הרעשים המעצבנים שכולנו לוקחים כמובן מאליו בהפעלת מערכות מיזוג אחרות.

האם ההתקנה שווה את החיסכון?

אנשים רבים שומעים על מערכות VRF ומחליטים בסופו של דבר לא לקנות בגלל שמדובר בהוצאה גדולה מידי. אם יש חיסרון אחד בולט למערכת הזו הוא המחיר ההתחלתי שיכול להיות גבוה מאוד בעיקר עבור משפחה ולא עבור עסק שהרי אצלו החיסכון גדול יותר כי המזגן צריך להיות דלוק כל הזמן. עם זאת, לכל לקוח ולא משנה מאיזה מגזר, מזגן VRF יהיה הרבה יותר חסכוני. הטכנולוגיה החדשה הזו יכולה לחסוך מאות שקלים בחודש אחד בודד והתשואה מהתקנה הזו תגיע כבר בשנה הראשונה. חשוב לזכור שהמערכת גם אמינה במיוחד לשנים רבות ולכן החיסכון יהיה גדול ביותר.


 

 
 

חפשו באתר