בית איכות הסביבה

איכות הסביבה

ישנו משפט ידוע שאומר "אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה". משפט זה נאמר בדרך כלל בהקשר חברתי, אך לעניות דעתי אפשר גם להשתמש בו בהשאלה במובן היותר כללי של סביבתו של האדם. כלומר, האדם הוא מה שמסביבו. אם אדם שומר על סביבתו, ומעוניין בטובת הכלל, אין ספק שכך גם חבריו, או הסביבה במקרה שלנו, יחזירו לו באותו מטבע וינהגו בו בהגינות.

הבעיה בנו היא שאנו לא מעריכים נכון את המשמעות של להיות "חבר" של הטבע. העולם שלנו היה מושלם כשקיבלנו אותו, ובמשך הזמן בני האדם קלקלו ולקחו ללא חשבון עד שהתחיל להיות קצת חסר..
בשנים האחרונות הולכת וגוברת הכרה בחשיבות השמירה על כדור הארץ משום שאנו מבינים שבמקרה הזה שום טכנולוגיה לא תעזור (למרות שזה לא מונע מהאנשים להמשיך ולנסות)איכות הסביבה היא כבר לא סתם סיסמא ריקה מתוכן, אלא דרך חיים שמעודדת שמירה על הקיים תוך ניצול חוזר של המוצרים שכבר פיתחנו בעבר. על ידי שימוש פעם נוספת, אנו מייצרים פחות, פוגעים פחות בעולם, ומשפרים את איכות הסביבה.

בעקבות החשיפה העולמית לנושא איכות הסביבה, עלה הדבר לסדר היום הציבורי וסלתה ושמנה של החברה העולמית בכלל והישראלית בפרט רואה את עצמה כחלק מהמהפיכה הירוקה. אנשים התחילו להימנע משימוש בכלים חד פעמיים, יותר ויותר התחילו לנסוע לעבודה על אופניים במקום ברכב (ובכך עוזרים למנוע קמצוץ מזיהום האוויר שמרחיב את החור באוזון) ואין הדף ארוך מספיק בשביל למנות את מספר הדוגמאות הרב שעוד יש.

שורה תחתונה

איכות סביבה היא לא שם של חברה שבודקת את רמת הזיהום באוויר, אלא מדובר במהפיכה של ממש שסוחפת איתה מיליוני אנשים מכל רחבי העולם, כאשר לכולם יש לפחות מניע משותף אחד – להציל את כדור הארץ לפני שיהיה מאוחר מדי...

 

מאמרים בנושא איכות הסביבה

   מספר מאמרים 
1 איכות הסביבה ותרומתה לאיכות החיים
2 כיצד שמירה על איכות הסביבה משפיעה עלינו?
3 אנרגיה סולארית, אנרגיה סולרית
4 לוכד נחשים
5 הרחקת יונים
6 הדברה אורגנית
7 פסולת אורגנית
8 מחזור בבית
9 מחזור
 
 

חפשו באתר