בית מאמרים כלליים טיפים לטיפוח והחלקת שיער

טיפים לטיפוח והחלקת שיער

הדפסה דוא

נשים רבות בעלות שיער מתולתל או מקורזל היו רוצות, מעת לעת, לשנות את מראהו. הרצון מגיע מסיבות מגוונות ובנסיבות שונות. שיער כזה מחייב טיפול יום יומי, ולעיתים, מספר פעמים ביום, ולאישה עסוקה או אשר מפתחת קריירה קשה, לעיתים, להשקיע זמן בכך. מניעים אחרים הם הרצון לשנות תדמית בעבודה, בחברה ואפילו בבית אל מול הבעל. יש מקרים, שהלחץ מגיע דווקא מהבעל ומהסביבה המשפחתית הקרובה. שינוי כזה עשוי להועיל גם לה ולתרום לביטחונה העצמי ולחיוניות שלה. כך או כך, ניתן לשנות מראה שיער, ואם כבר לעשות את הצעד אז לעשות סוג של מהפך במראהו. החלקת שיער היא בדיוק הדבר המתאים ביותר לכך.

כאשר האישה מחליטה על צעד כזה הרי שכדאי לה להתייעץ עם מומחים לנושא. קיימים סוגים שונים של החלקות שיער וכדאי לבחור את זאת המתאימה ביותר. מעבר לכך, בעת ההחלקה משתמשים בתכשירים שונים ויש לוודא שהם אינם מסוכנים. הסכנות יכולות להיות פגיעה בשיער עצמו עד כדי כך שיהיה קשה לשקמו, ולא פחות חמור,  פגיעה העלולה לגרום לנזק בריאותי. ידוע כי יש החלקות המאושרות על ידי משרד הבריאות כמו החלקה יפנית, ואחרות האסורות לביצוע דוגמת החלקה ברזילאית, שבמהלכה משתמשים בחומר הקרוי פורמלדהיד המכיל ריכוז גבוה של פורמלין. (למרות האיסור יש סלוני שיער המבצעים אותה).

סוגים שונים של החלקות שיער

כאמור, קיימים סוגי החלקות שיער. יש להתאים את ההחלקה לסוג השיער. יש החלקות שטובות לתקופות ארוכות או לפחות עד שצומח שיער חדש. במהלכן מחדירים חומרים המשנים את הרכב השערה עצמה, וחומרים אחרים אשר בונים אותה מחדש. החלקה יפנית היא כזאת. יש החלקות אחרות, דוגמת החלקה צרפתית, אשר השיער המתקבל אינו חלק לגמרי אלא חלק גלי עם תנועתיות. היות וכל החלטה הינה כבדת משקל וכרוכה בהשקעה כספית, כדאי להגיע למספרה, לקבל מידע ולראות תמונות של שיער לפני ואחרי ההחלקה. בנוסף, ניתן יהיה להתרשם מהמומחים אשר מבצעים את העבודה. המלצות על מספרה כזאת ניתן לקבל מחברות אשר כבר התנסו בהחלקות ובטיפולי שיער מגוונים שם.

ההמלצה הנוספת, ולמעשה, בין החשובות ביותר היא לבצע את ההחלקה במספרה בעלת מוניטין אשר למומחים בה יש ידע וניסיון רב בכל סוגי ההחלקות הקיימות בשוק, כולל זאת אשר אותה רוצים לבצע. טיפול זה דורש מיומנות רבה. הוא כולל מספר שלבים. בראשון מורחים חומר אשר חודר לעומק השערה ופועל לשינוי המבנה המולקולארי שלה. יש צורך לזהות את הרגע בו החומר סיים פעולתו ולהתחיל בשלב הבא שבו מחדירים חומר אשר מעשיר את השערה במינרלים אחרים. השלב הבא הוא ההחלקה עצמה וגם אותו צריך לעשות היטב. הנהלת קליניקה מקצועית תעבוד תחת רישיון מתאים, תהיה קשובה לצרכי הלקוחה, תבצע את העבודה היטב, תספק הוראות נכונות להתנהגות עם השיער המוחלק ותלווה את הלקוחה בהדרכה וייעוץ גם לאחר מכן.


 
 

חפשו באתר