בית מאמרים כלליים העצמה אישית

העצמה אישית

הדפסה דוא

כולנו היינו שם, בוקר אחד בלי שום התראה מוקדמת החלטנו כי די והותר. נמאס לנו מן המצב הקיים ואנו נחושים לשנותו. בתקופת משבר כולנו מחפשים תקווה, התקווה לשינוי, התקווה לחיים טובים יותר, התקווה לאהבה, כל אדם ותקוותו אשר תהיה כרוכה בשינוי צורת חייו וחשיבתו. כיצור חי נושם וקיים מגיע לך להיות מאושר בתוך העור של עצמך, לקום בבוקר עם מטרות ושאיפות מעצם היותך אדם כי זאת זכותך מלידה.

 


העצמה אישית נשמעת כמילה "ניו אייג'ית" והאסוציאציה הראשונה שעולה לרובכם בראש כאשר תחשבו על אנשים המתמקדים בהעצמה אישית היא של חבורת מסכנים אשר מהללים גורו מסוים אשר נותן להם כוח. 

לא כך הדבר, נכון כי בתעשיית ההעצמה האישית ישנם עשרות "גורויים" אשר חלקם שרלטנים אבל תתפלאו כי אפשר לעבור תהליך העצמה אישי ללא כל עזרה מ"גורו" כזה או אחר, בחלק מהמקרים תוכלו לעשות זאת בזכות כוח רצון ולמידה מעמיקה.


איפה מתחילים? בכל אחד מאיתנו קיימים הכוחות לשנות את חיינו גם אם המצב נראה בלתי אפשרי. כולנו נולדנו אלופים מעצם היותנו קיימים אך העולם המודרני בדרכו הוריד אותנו אט אט אל הקרקע. קחו נשימה עמוקה והתחייבו לתהליך. התחייבו לאמת שלכם, והאמת היא... שאתם אלופים. אין שני לכם ותפקידכם ללטש בכל יום ויום עם כל הקושי שבדבר את האוצר המדהים הנקרא "אני". 

יהיו ימים שבהם לא יהיו לכם כוחות, יהיו ימים בהם תרצו פשוט לוותר ולחזור למעגל המוכר והנוח, השלבים הקשים הללו יחזרו לעיתים מכיוון שבכל פעם שתעלו את הרמה יגיעו אתגרים קשים יותר, ממש כמו במשחק מחשב, ככל שהשלב נהיה גבוה יותר כך נדרשת מכם רמת מקצועיות ותגובה שונה וחדשה. התאימו את עצמכם תמיד לנפשכם ואל תתפשרו בשביל שום גורם. אושרכם שייך לכם ולא לאף אחד אחר.


ראשית קחו דף ועט ורשמו את 10 המטרות שלכם ל-10 השנים הבאות. זכרו להציץ בדף זה אחת לתקופה ותתפלאו איך באורך "פלא" תראו כי השלמתם את המשימות במרוצת השנים. נהלו יומן אישי ובו תרשמו כל יום 2 דברים טובים שעשיתם ו 2 נקודות לשיפור ליום למחרת, על ידי כך תוכלו להודות לעצמכם ולדעת היכן תוכלו להשתפר. אחת לשבוע רשמו ביומן את כל אשר מפריע לכם ומה תצטרכו לעשות כדי להתגבר עם כל הקושי שבדבר, בהתחלה יהיה לנו קשה להודות בקשיים ובחסרונותינו אך עם הזמן נלמד להודות בהם וכך נוכל לשפר את איכות חיינו לטווח הארוך. 


קראו בכל שבוע או שבועיים ספר חדש אשר ילמד אתכם אודות עצמכם או אודות הסביבה. נניח ותמיד הייתה בחור ביישן תוכל ללמוד בשבוע אחד אודות שפת הגוף האנושית, למידה זו תפתח אצלך מנגנון שמזהה מעבר למילים אצל בני אדם וביטחונך האישי יעלה פלאים תוך כדי שתדע לשנות את התקשורת הלא מילולית שלך, שאגב היא 70% מסך התקשורת האנושית. במידה ואתם מרגישים כי אין לכם מספיק ידע בנושא מסוים קראו אודותיו ולמדו אותו במשך תקופה, ספרים הם המתנה הכי גדולה שיכולנו לבקש מכיוון שהם מכווצים בתוכם שנות ניסיון וטעויות שאחרים עברו ועל ידי כך חוסכים לנו המון טעויות וזמן מחקר. 


במידה ואנו מרגישים בודדים נוכל להתחיל לצאת למפגשים קבוצתיים, תתפלאו עד כמה הם נפוצים בעידן הבדידות הדיגיטלית, החל מקבוצות ריצה, קבוצות דיון, קבוצות קריאה, חוגים, התנדבות, ארוחות שישי משותפות בשכונת מגורינו ישנן עשרות פעילויות שיכולות להקיף אתכם באנשים ואפילו חברים חדשים.


כפי שראיתם לכל בעיה יש פתרון, אך במקרים מסויימים קשה לנו לראות את הבעיה ולכן נצטרך להתייעץ עם הסביבה הקרובה אלינו ולשאול בכנות מה הבעיה, לפעמים הסביבה לא תדע בכלל שאנו בבעיה ולכן נעדיף לפנות אל מומחה בתחום שיוכל לכוון אותנו אל הדרך הטובה ביותר לפתרון הבעיה הקיימת. אין בכך כל בושה ולהפך מהלך זה מראה כי אנו נאבקים על זכותנו לאושר בעולם הזה ורק לאמיצים ולחזקים יש את היכולת לעשות זאת.

 
 

חפשו באתר