בית מאמרים כלליים פינות ישיבה ציבוריות

פינות ישיבה ציבוריות

הדפסה דוא

 אנו רואים אותן יום יום אף לא תמיד יוצא לנו להתעכב עליהם ולהבין עד כמה הן באמת חשובות, מה הייתה המחשבה מאחוריהן ומה הן דורשות כדי להמשיך להיות שם גם מחר. הנה כמה דברים על פינות ישיבה ציבוריות שכדאי לדעת.

 

איפה יש פינות ישיבה ציבוריות?

יכול להיות שאתן רואים בהן משהו חסר ערך כי אתם לא משתמשים בהן לעתים קרובות, אך למעשה מדובר על המקום הכי חשוב שיש בשדרה מסוימת, באזור טיולים, בכיכר העיר ובעוד מקומות אחרים. פינת ישיבה היא דבר חשוב ולכל אחד שיש פינת ישיבה לארח חברים בבית יכול להעיד על כך, אך יש גם פינות ישיבה שנחוצות סתם כך באמצע היום. אפשר למצוא אותן בפארקים, בשמורות טבע, במתחמי קניות ועוד מקומות רבים אחרים. מה המטרה של פינות אלו? לספק מקום בטוח למנוחה עבור העוברים והשבים, וכך אנו מבינים כי ההקמה והמחשבה עליהן היא רק לרווחת התושבים.

מה צריך להיות בפינות ישיבה?

בפינת ישיבה צריכים להיות כמה רהיטים אך לפני שנדבר על רהיטי רחוב שנפוץ לראות בהם, ועל האפשרויות להקמת פינות ישיבה יצירתית במיוחד, חשוב לזכור שהפינה חייבת להיות מוגנת. ראשית, חייב להיות בה מחסה מהשמש הרי אי אפשר לנוח בשקט בלי צל, ובטח לא במדינת ישראל שהאקלים בה חם במיוחד. לא רק שחייבת להיות הגנה מהשמש, המקום עצמו חייב להיות מוגן. לא ניתן למקם פינה כזו ליד כביש או בכל מקום עם סיכון אחר ולא רק לילדים, וכמובן לא לכוון אליה ממטרות או כל מיני מפגעים אחרים שיכולים להיות בעייתיים.

אלו רהיטים יש בפינת ישיבה?

·         בפינת ישיבה נפוץ מאוד לראות פרגולות עץ. הפרגולות לא סתם נמצאות בכל מקום כי הן יוצרות גם מראה מעוצב ואסתטי במיוחד ומצד שני הן עמידות וחזקות במיוחד לטווח הארוך. הצל שהן יוצרות יכול להיות רחב מאוד ולכסות שטח רב, ולא כמו רשתות צל או פתרונות אחרים, הן עמידות מאוד לכל פגיעה. כמובן שיש כמה שיקולים לבחירת הפרגולה המושלמת ובין היתר העמידות שלהם, הסגנון והעיצוב שהיא משרה וכמובן המחיר שלה עבור העירייה.

·         בפינת ישיבה כמעט תמיד יהיו ספסלים. יש לכך כמה סיבות כאשר אחת מהן היא שהם רהיטי רחוב כבדים יחסית שקשה מאוד לגנוב או להשחית. אם זה נראה לכם שיקול שולי תחשבו שוב, כי זהו אחד השיקולים החשובים ביותר בבחירת רהיטי רחוב. לעתים הספסלים יהיו יחד עם שולחנות מובנים, כמו למשל ספסלי קק"ל שמפורסמים בעיקר מעץ בבסיסים השונים של צה"ל.

·         מעבר לרהיטים שיוצרים צל ומקום בטוח לשבת, יש צורך בעוד כמה רהיטים או אביזרים שיעזרו לשוהים להרגיש יותר בנוח. פינות ישיבה ציבוריות צריכות להיות עם פחי זבל ואשפתונים, כאשר האשפתון הוא למעשה כלי הקיבול שבתוכו ניתן למקם את הפח או את השקית עצמה. מה מיוחד באשפתון? שהוא עמיד מאוד ומעוצב במיוחד. כמו כן, יש בפינות ישיבה רבות ברזייה כדי לשתות מים או למלא בקבוק וכולה. 

אלו תכונות צריכות להיות לפינות ישיבה ציבוריות?

פינת ישיבה ציבורית צריכה להיות בראש ובראשונה מותאמת לאזור שבו היא נמצאת. לא סתם הבחירה של פינת ישיבה תהיה מעץ, כי לא רק שהעץ הוא חומר זול מאוד ביחס לאלומיניום, הוא יכול להתאים לאווירה פסטורלית וטבעית הרבה יותר טוב. כמו כן, הפינה חייבת להתאים לכמות האנשים שצריכים להשתמש בה כי יש מקומות עמוסים מאוד לעומת פינות ישיבה אחרות שנמצאות במקום שלא עוברים בו אנשים רבים. אחד הדברים החשובים ביותר הוא עמידות הפינה ולכן נפוץ לבחור רהיטים מבטון שלא ניתן להזיז או להשחית.

 
 

חפשו באתר