בית מאמרים כלליים שמירה על איכות חיים בגיל הזהב

שמירה על איכות חיים בגיל הזהב

הדפסה דוא
העלייה המתמדת בתוחלת החיים, מהווה מקור למגוון נרחב של מחקרים העוסקים בקשר בין פעולות שונות התורמות לשמירה על איכות החיים לבין בריאותם הגופנית והנפשית של אוכלוסיית הגיל השלישי. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר פעולות מומלצות (כפי שעולה ממחקרים שונים בתחום) אשר נועדו לצרכי שמירה על איכות החיים בגיל הזהב. 
  • תזונה נכונה – צריכת מזון המכיל בתוכו כמות מספקת של ויטמינים, מינרלים וברזל מסייע רבות לבני הגיל השלישי, גם ברמה הבריאותית וגם ברמה התפקודית. בניית תפריט המרכיב בתוכו את כל אבות המזון החיוניים לגוף, יספק לבני הגיל השלישי את מקורות האנרגיה הנכונים, דבר המוביל לרמת אנרגיה גבוהה המאפשרת להם להיות פעילים לאורך היום. 
  • הקפדה יתרה על שעות שינה ומנוחה- הרגלי השינה של כולנו הולכים ומשתנים לאורך תקופות החיים, ובהגיענו לגיל השלישי אנו נזקקים ליותר שעות שינה ומנוחה לאורך היום. שעות השינה הממושכות בלילה לצד פסקי זמן לצורך מנוחה במהלך היום, מהווים מרכיב משמעותי בשמירה על איכות החיים בגיל הזהב. 
  • פעילות גופנית- התעמלות ופעילות גופנית מכל סוג שהוא מהווה מקור אנרגיה רב ערך בכל הנוגע לבריאות מערכות הגוף. הקפדה על פעילות גופנית או התעמלות מדי יום, תשפר באופן ניכר את אופן התפקוד היומיומי של בני הגיל השלישי. שימו לב- מומלץ להיוועץ עם רופא משפחה לצורך התאמת סוג הפעילות הגופנית המומלצת. 
  • פעילות חברתית- מחקרים רבים מוכיחים כי השתתפות יומית של בני הגיל השלישי בפעילות חברתית מכל סוג שהוא, משפרת בצורה ניכרת את מצב רוחם ואף תורמת למניעת תחושות בדידות ודיכאון. הפעילות החברתית בגיל השלישי יכולה להיות מיושמת באמצעות מגוון נרחב של פעילויות פנאי כגון: לימודי העשרה, פיתוח תחביבים, השתתפות בחוגים, טיולים וכדומה. 
כל הפעולות המופיעות לעיל, מותאמות לנשים וגברים בני הגיל השלישי, בעלי יכולת תפקוד עצמאית, וזאת בהתאם להמלצות הרופא המטפל או המלצות הצוות הרפואי. 

מספר מילים על הקשר בין איכות חיים לבין ביטוחים סיעודיים 

בני הגיל השלישי אשר אינם בעלי יכולת תפקוד עצמאית מוגדרים לרוב כ-חולים סיעודיים. המצב הסיעודי הוא למעשה מצב רפואי בו גבר או אישה בני הגיל השלישי אינם מסוגלים לבצע בכוחות עצמם כמחצית מהפעולות בסיסיות אשר הוגדרו לצורך קביעת המצב הסיעודי. בין יתר הפעולות הבסיסיות תמצאו: ניידות באופן עצמאי, אכילה ושתייה באופן עצמאי, ביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות כגון: התלבשות או התפשטות, יכולת להתרחץ באופן עצמאי ושליטה על הסוגרים. על מנת להבטיח לעצמכם את הטיפול הראוי וההולם ביותר במסגרת הטיפול הסיעודי, אנו ממליצים לכם לבדוק אפשרויות קבלת כיסוי מקיף ע"י ביטוח סיעודי. פוליסת הסיעוד הינה פוליסת ביטוח פרטית המעמידה לרשות בני הגיל השלישי ובני משפחותיהם מגוון נרחב של פתרונות כלכליים המיועדים לצרכי התמודדות עם נטל ההוצאות הנלוות לטיפול הסיעודי. 

לסיכום, שמירה על איכות החיים בגיל השלישי מתאפשרת באמצעות ביצוען של מספר פעולות יומיומיות שגרתיות התורמות רבות לבריאותו הגופנית והנפשית של האדם המבוגר. כמו כן, מומלץ להחזיק ברשותכם ביטוח סיעודי המבטיח לכם כיסוי כלכלי במידה ותזדקקו לשירותי סיעוד באחד מן הימים. 

 
 

חפשו באתר