בית הבית שלנו

תכנון הבית

כל פעם אני נדהם מחדש כאשר אני חושב על היופי של הטבע האנושי ואיך שהגוף יודע מה מתאים לו. לטבע האנושי יש נטייה לסדר בעבורנו את סדרי העדיפויות, כך שהסדר שנוצר הוא הסדר הנכון. לדוגמא אם אתם נמצאים במקום קר אתם תוכלו להרגיש את האף קופא והאוזניים כבר כמעט נופלות, משום שאלו איברים שהגוף יכול להסתדר בלעדיהם (אומנם לא נוח, ואף אחד מאיתנו לא יוותר על אף איבר כך סתם, אבל מבחינת הישרדות זהו הסדר הנכון).

הבעיה מתחילה כאשר אנו נכנסים לאיזושהי מסגרת לימודית. החינוך שאנו מקבלים מכוון יותר אותנו לחשוב על פי צורת המחשבה של התקופה הנוכחית. בעידן שלנו הכול מהיר וגדול וכבר כמעט שאין תשומת לב ראויה לדברים הקטנים. למשל אדם שרוצה לפתוח עסק רואה תמונה גדולה שצובעת את הכול בורוד אך כאשר הוא מתחיל בפעולת ההקמה בפועל הוא פתאום מגלה שישנם עוד מאות דברים קטנים שהוא לא הקדיש להם מספיק מחשבה, ובכוחם להרוס את כל התוכנית.

אם כן מוכח מהנאמר לעיל, שלפרטים הקטנים בחיים יש אפשרות לקבוע בעצם מה יעלה בגורלנו. את המסקנה הנובעת מכאן אפשר ליישם בעיצוב הבית ותכנונו. למה הכוונה? אדם רגיל שעובר לדירה חדשה יכול לחשוב שלא משנה באיזה צבע הדלתות, ומה אכפת לי איפה יעמוד המקרר. אך לאחר תקופה קצרה שהוא גר שם הוא ירגיש מחנק וצפיפות שישפיעו על כל שאר העיסוקים שלו. אין מקום לחברים בסלון, חשוך ואפלולי, ובעצם לא כיף לו בכלל לחזור הביתה. כל זה יכול להימנע על ידי תכנון נכון של הבית. אם נעצור לכמה רגעים וננסה לסדר לא רק את התמונה הגדולה ,אלא גם את כל הפרטים הקטנים שהיא מכילה, אפשר להפוך דירה קטנטנה של חמישים מ"ר רבוע למקום מואר שכיף להיות בו.

לסיכום

עיצוב ותכנון נכון של חלל הבית הוא דוגמא מצוינת לכך שהחיים שלנו בעצם מורכבים ממכלול של מאפיינים קטנים, וחסרי חשיבות לכאורה, שמשפיעים על כל הלך החיים. עיצוב ותכנון נכון של הבית יכול לשנות את ההרגשה בדירה במאה שמונים מעלות, את השינוי שנובע כתוצאה ישירה מכך אנו נרגיש גם בכל שאר התחומים.

 

מוצרי פרסום- מה זה?

דפוס דיגטלי, כרטיסי ביקור

עיצוב גרפי, עיצוב אתרים

 

מאמרים בנושא הבית

   מספר מאמרים 
1 מנעולים חזקים לדלתות הבית – לשיפור איכות החיים והביטחון בבית
2 איטום גגות – לשיפור איכות החיים בחורף
3 10 טיפים לבחירת סורגים לבית
4 דשא סינטטי – גם חסכוני, גם אקולוגי וגם מעוצב
5 שדרוגים לגינה שישפרו את הבריאות שלכם
6 ריסוס ג'וקים
7 מטבחים מודרניים
8 אדריכל לעיצוב הבית - שמירה על איכות החיים במגרש הביתי
9 ארונות אמבטיה מעוצבים
10 פרקטים איכותיים לבית
 
«התחלההקודם12הבאסיום»
דף 1 מתוך 2
 

חפשו באתר