יוגה

לצערנו העולם נהיה פשוט כמו ספרייה אחת גדולה שפתוחה עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, שבה יש ספרים על כל הנושאים שבעולם וכמעט לכל אחד יש גישה להכל. כתוצאה ישירה מכך יש לאנשים נטייה לחשוב שמשום שהם ראו פרסומת על יוגה, שמופיעה באתר של חדר כושר, הם יודעים כבר הכל על יוגה, וברור להם שזוהי עוד שיטה להרזיה ופיתוח שרירים כמו כל אימון גופני אחר. פשוט אותה גברת רק בשינוי אדרת..
למען האמת, יוגה היא ההיפך הגמור מאימון גופני סתמי. נכון שגם ביוגה אנו מבצעים תרגילים שבסופו של דבר יביאו לחיטוב הגוף ולשיפור גמישות הגוף, אך זו לא המטרה. אימון יוגה על מנת לרדת במשקל מפספס לחלוטין את המטרה של היוגה. כל המשמעות של המילה יוגה היא מיזוג. מיזוג בין הנפש שלנו לנפש האוניברסלית. ועכשיו בעברית, על ידי היוגה אנו מתוודעים לגוף שלנו ברובד יותר עמוק. רוב האנשים יכירו את גופם רק מהבחינה החיצונית, בערך כמו להסתכל במראה, או ירגישו את הגוף רק כשהוא משדר כאב. בעזרת היוגה אנו מודעים תמיד לגוף שלנו ובעקבות כך לרצונות שלנו. לדוגמא, מהנדס מחשבים שעסוק בפיתוח תוכנה חשובה יכול לשבת שעות ורק בערב להבין שהוא בעצם לא אכל ולא שתה כל היום. משום שראשו היה במקום אחר הוא לא היה  קשוב לגופו ואיבד לזמן קצר את המודעות.

תופעה מעניינת היא שלאחרונה תחום היוגה תפס תאוצה משמעותית והיום יותר ויותר אנשים מעוניינים לקחת חלק בשיטת החיים שפעם הייתה שמורה רק ל"הזויים"..
אפשרות אחת להסביר את התופעה הזו היא העניין של היינג ויאנג – איזון. כמו שאמרנו למעלה, היוגה עוזרת לאדם למצוא איזון בינו ובין הגוף שלו. כך גם העולם שואף לאיזון. בעידן הטכנולוגי המודעות העצמית כמעט ואבדה מן העולם והכל נעשה בצורה מלאכותית.  קידמה זו , שאין ספק שבתחומים רבים היא חיונית כמו אוויר לנשימה , יצרה חסרון בצד היותר אישי והחיבור בין האדם לעצמו. ולכן,  לאחר שנים של נתק וחסר איזון בין האדם לבין עצמו הלכה וגברה המודעות. והיום "יוגה" זו כבר לא מילה גסה..

אשטנגה יוגה הינה אחת משיטות היוגה הפופולריות ביותר

 

יוגה בתל אביב

יוגה ת"א

יוגה תל אביב

 

 
 

חפשו באתר